Kodėl mes?

Augame žaidžiant

Vaikų darželyje „Istorijų namai“ ugdymo pagrindu laikome savarankiškos, nuovokios ir kūrybiškos asmenybės vystymą. Čia augame ir tobulėjame žaisdami, o tam pasitelkiame naratyvinį žaidimą. Šiuolaikinio ankstyvojo ugdymo psichologai ir edukologai žaidimą laiko esmine ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla. Išmokyti galima daugybės dalykų, tačiau ankstyvajame amžiuje ypatingai svarbu ugdyti žmogiškąsias savybes, kurios formuojasi kartu su vaiko asmenybe.

Ugdymo filosofija

Kuo ypatingi mūsų žaidimai?

Mažieji istorijų kūrėjai savo elgesį, jausmus ir norus greičiausiai išmoksta valdyti tik juos motyvuojančioje ir malonioje veikloje – žaidime. Net neabejojame, jog vaikai žaidžia visuose darželiuose, tačiau čia žaidžiame tikslingai nukreipiant vaikų pastangas konkrečių įgūdžių lavinimui.

Mūsų lobis – naratyvinis žaidimas.  Tai vaizduote paremtas kolektyvinis vaidmenų žaidimas, kurio metu vaikai su kartu žaidžiančiu, specialių žinių turinčiu, pedagogu kuria bendrą siužetą. Istorija tampa puikiu tarpininku perteikiant vaikams gyvenimo reiškinius ir jų prasmes. Skirtingai nei įprastas žaidimas, naratyvinis turi aiškius bruožus, kurie ir padeda ugdymo kelionėje.

Naratyvinis žaidimas yra socialinė veikla (privalo turėti du ir daugiau dalyvių), vykstanti įsivaizduojamoje erdvėje. Tai kūrybiškas ir nestereotipinis (pavyzdžiui, gelbėjame sudegusius triušiukų namus) užsiėmimas, besiplėtojantis laike, keliantis iššūkių ir besiremiantis konkrečiu siužetu. Labai svarbu, jog žaidimo herojai interpretuoja, improvizuoja ir perkuria įvykius savaip – čia svarbiausia tampa paties vaiko asmeninis požiūris.

Šie žaidimai padeda lavinti svarbius bendruosius gebėjimus ateities kartoms: kūrybiškumą, motyvaciją, vaizduotę, valią, norų ir jausmų valdymą. Įvaldę žaidimo istorijų formatą vaikai patys išmoksta pasakoti, reikšti savo mintis ir pasaulėžiūrą.

Istorijų galia

Kiekvienas žaidimas turi istoriją, kurios skleidžiamą pagrindinę mintį įsisaviname individualiai. Tad taip kuriant ugdymo programas ir istorijas mažiesiems, gimė ir vaikų darželio „Istorijų namai“ logotipas. Čia mintyse sukasi vaikystės simboliu tapęs vilkelis, į fantazijų ir pramogų pasaulį nukelia cirko palapinės, o galbūt karnavalinės kaukės siluetas. Kiekviena istorija, kaip atverstos knygos naujas puslapis, veda mus naujų įgūdžių link. Ar matote ją? Galų gale tai draugystės, pagarbos ir meilės principais apipinta kelionė, kurią visi patiriame ir išgyvename drauge. Tai vaikų darželis „Istorijų namai“, kuriuose žaidžiame ir augame individualiai, rasdami savo unikalų kelią.

Gyvenimo įgūdžiai, kuriuos vaikai geriausiai įgyja žaisdami naratyvinius žaidimus, tampa ugdymo pagrindu. Istorijos, kurias žaidžiame „Istorijų namuose“, virsta gebėjimais visam gyvenimui.

Registruotis