Pirmosios dienos darželyje

Darželio lankymas yra unikali vaiko patirtis. Jis čia mokosi būti be tėvų, bendrauti su bendraamžiais, prisitaikyti prie naujų taisyklių. Išėjimas į darželį vaiko gyvenime yra pirmas didelis pokytis. Tai pokytis apimantis daug sričių – susipažįstama su naujais suaugusiaisiais ir vaikais, nauja rutina ir aplinka. Dažnai suaugę mano, kad tai turėtų kelti vien džiaugsmą. Bet verta pasiruošti ir emocijų bangai, nes visi pokyčiai žmogaus gyvenime sukelia kažkiek nepatogumų ir natūraliai kyla įvairių emocijų (nuo paprasto nerimo iki didelio pykčio, sielvarto ir ilgesio). Ankstyvame amžiuje, kol nėra tvirtų emocijų valdymo įgūdžių, emocijas vaikui padeda įveikti artimiausi žmonės ir pedagogai.

Kad pokyčiai sukeltų jūsų vaikui kuo mažiau nerimo, mes pasitelkiame jo mylimus žaidimus. Svarbu, kad vaiką žaidimas veiktų atpalaiduojamai. Darželio jaukinimosi laikotarpiu teikiame pirmenybę laisviems žaidimams, kuriuos diktuoja vaikas, jo interesai. Nesistengiame primesti savo žaidimų, bet juos pasiūlome. Žaisdamas vaikas tiria ir pratinasi aplinką, dairosi, smalsiai išbando žaislus ir kitas priemones. Žaismingumo jėga visada padeda sumažinti ir tėvų jaučiamą įtampą, nes pokyčiai vyksta ir jų gyvenime.

„Istorijų namai“ taiko penkis jaukinimosi žingsnius. Kiek jie truks, diktuoja šeimos galimybės, bet mes rekomenduojame ne ilgiau dviejų savaičių.

  1. Laikas lauke. Susitinkame su vaikučiu ir mama (ar kitu lydinčiu asmeniu) lauko veiklos metu. Leidžiame vaikui laisvai tyrinėti. Mama bendrauja su auklėtoja, pasakoja apie vaiko mėgiamus žaidimus.
  2. Laikas viduje. Jau susitinkame ir viduje. Kai vaikai po Ryto rato imasi savo veiklų, kviečiame žaisti ir naujokus. Auklėtoja aprodo žaidimų erdves, kartu su mama vaikas atranda mėgiamus žaislus, skirtingas patalpas, tualetą ir t.t. Dalyvauja dainelėse ir išėjimo į lauką žaidimuose.
  3. Laikas žaidimams.  Pakviečiame mamą prisidėti prie kuriamų žaidimų arba užsiimti savo kūrybine veikla (mezgimu, nėrimu, piešimu ar pan.). Ji būna atokiau, o būsima auklėtoja stebi vaiką, pasiūlo jam mėgiamų žaidimų.
  4. Laikas be mamos. Mama palieka vaiką žaisti pusei dienos.
  5. Laikas be mamos. Vaikas lieka visai dienai.

Gyvenimo įgūdžiai, kuriuos vaikai geriausiai įgyja žaisdami naratyvinius žaidimus, tampa ugdymo pagrindu. Istorijos, kurias žaidžiame „Istorijų namuose“, virsta gebėjimais visam gyvenimui.

Registruotis