Mėnesio veiklos planas

Balandis knygose 2021

 

Istorijų namai – tai knygų namai. Knygose atrandame save, kitus ir įdomiausius nuotykius. Balandį, kai pasaulis švenčia vaikiškos knygos dieną, mes giliau nersime į knygas – patys jas rašysime! Įkvėpti pavasariško oro stebėsime skirtumus ir švarinsime gamtą. Tokius rimtus darbus visada lydi ir emocijos – pažinsime pyktį, nusivylimą, susierzinimą ir bandysime atsigauti.

1 savaitė

Vaikiškos knygos diena

Knygos labai skirtingos - didelės, mažos, plonos ir storos. O kuo ypatingos vaikiškos knygos? Knygų ketvirtadienio skaitymuose su Knygų žiurke rasime visus atsakymus.

Rašome knygą

Parašyti knygą nėra lengva. Rašymas gali nusivilti, kai nepavyksta iš pirmo karto. Kursime istorijas, o pačią geriausią paversime knyga. (Nusivylęs).

2 savaitė

Pastabumas gamtoje

Pavasarį gamta ima keistis. Bet labai erzina netvarkinga aplinka. Lavinsime savo pastabumą, atpažinsime gamtos pokyčius ir tik pamatę šiukšlių, imsimės jas rinkti. (Suirzęs).

Rašyti ar iliustruoti?

Paklausime knygų rašymo patarimų tikrų rašytojų. Istorijų namuose svečiuosis vaikų knygų rašytojas Benas Bėrantas ir iliustratorė Vilija Kvieskaitė.

3 savaitė

 

 

Motinos Žemės diena

Žemė - mūsų motina, mokomės ją saugoti ir gerbti. Bet atrodo ji rimtai supyko ir elgiasi nemaloniai. Švęsime Žemės gimtadienį ir bandysime su ja susitaikyti. (Piktas).

Knygų kalba

Knygos kalba kinų, anglų, lietuvių ir kitomis labai skirtingomis kalbomis. Vaikai gali skaityti visas, o suaugusieji ne. Bandysime išsiaiškinti, kodėl ir kaip skiriasi knygų kalba.

4 savaitė

Šokio diena

Šokantis kūnas kalba - drauge su muzikos ritmu rašo istoriją savo judesiais. Be to, šokant persikeičia emocijos. Minėsime šokio dieną smagiai judėdami.

Skirtingi pojūčiai su knygų kritikais

Skirtumus pažinti įdomu ir verta. O kas geriausiai gali palyginti knygas? Susitiksime ir aptarsime savo knygas su vaikiškų knygų kritikais - Mykolu ir Agne Skučaite-Leonavičiene.

Gyvenimo įgūdžiai, kuriuos vaikai geriausiai įgyja žaisdami naratyvinius žaidimus, tampa ugdymo pagrindu. Istorijos, kurias žaidžiame „Istorijų namuose“, virsta gebėjimais visam gyvenimui.

Registruotis