Mėnesio veiklos planas

1 savaitė

Dalybos – svarbus įgūdis. Savo egocentriškumo pamynimas iš mažų vaikų reikalauja daug pastangų. Praktikuosimės rūpintis kitais, vystysime empatijos jausmą.

Užpildome širdį meile

Rudenį vis labiau tamsai skverbiantis į namus, pradžiuginti gali staigmenos ir šypsenos. Mažųjų rankomis kurtus kūrinius siųsime paštu ir pradžiuginsime senelius.

Gyvūnų globos diena

Pasidalinti meile su gyvūnais vaikams nėra sunku. Sunkumų iškyla, jei tą daryti reikia ilgesnį laiką. Globosime savo gyvūnus, ręsime jiems namus žiemai.

2 savaitė

Miške gyvena senas senas vilkas – kokių istorijų jis pilnas?

Vilkas pilkas

Apie vilkus žmonės yra sukūrę daugybę pasakojimų. Naratyviniame žaidime aiškinsimės, kodėl vilkas gąsdina visus ir grasina suėsti. Beskaitydami įvairius vilko nuotykius, drąsinsime jį būti draugišku.

Rudens mandala

Ratas ir asimetrija - žmogaus ir pasaulio ritmų pusiausvyros simbolis. Meno erdvėje susilies natūralios rudens gėrybių spalvos - konstruosime mandalą savo galerijai.

3 savaitė

Kai rankų daug – gaminti daug smagiau. Maistas šeimas suburia prie vieno stalo. Ypač mamos moka dalintis savo rankų darbu.

Mamos rankų šiluma

Klausydamiesi istorijos apie septynis ožiukus, vaikai girdės kaip mamos rūpinasi vaikeliais. Kviesime ir savo mamas kartu kurti, megzti, pinti ir ruoštis žiemai. Visi kūriniai ilgam mums primins jų rankų šilumą.

Maisto gamyba drauge

Maišysime, minkysime ir kepsime su draugais. Sekti receptus, matuoti ir skaičiuoti miltų stiklines - tai visai kitaip dalintis. Tai yra dalintis džiaugsmu siekiant bendro - skanaus - tikslo. O Košės diena apsuks ne tik pilvus, bet ir galvas.

4 savaitė

Rudens spalvos už lango gniaužia kvapą. Kaip tai įamžinti? Kaip nutapyti?

Rudens peizažai dailininko rankose

Stebėti, kaip piešia dailininkas yra jaudinantis momentas. Vaikams reikia matyti tikro kūrėjo menišką procesą ir technikas. Kursime savo peizažus, kad pajustume kūrybos jaudulį.

Rudens spalvos mano rankose

Pamatyti gamtą ir jos spalvų grožį geriausia joje būnant. Aplankysime parką. Spalvų visuma labai skiriasi, jei atkreipi dėmesį į detales Fotografuosime medžius, krūmus, žoleles ir dėsime juos į didelį paveikslą.

5 savaitė

Pojūčių lavinimo savaitė atvers mums naujų emocijų pasaulį. Tyrinėsime ir pažinsime jį bei patys save.

Lietus

Balos, kapsėjimas, vandens upeliai - rudens lietaus draugai. Savo vandens staluose jausime vandens ramius tekėjimus arba smarkius teškėjimus. Stebėsime ir seksime lietaus sroves ant savo delnų.

Medžių rūbai

Rudenį keičia rūbus ne tik žmonės, gyvūnai, bet ir augalai. Medžiai, ne apsirengia, o nusirengia. Kažin jiems nešalta? Ar jų žievė tikrai stora? Kursime su vaikais rūbus medžiams. Pasirūpinsime, kad žiemą jiems tikrai būtų šilta.

Gyvenimo įgūdžiai, kuriuos vaikai geriausiai įgyja žaisdami naratyvinius žaidimus, tampa ugdymo pagrindu. Istorijos, kurias žaidžiame „Istorijų namuose“, virsta gebėjimais visam gyvenimui.

Registruotis