Mėnesio veiklos planas

1 savaitė

Gamtos ritmas įkvepia kūrybinei veiklai. Stebėsime paukštelius, savo jausmus ir mintis perteiksime paveiksluose bei paliesime itin aktualią – išsiskyrimo temą.

Paukščių migracija

Veiklos meno erdvėje – ateljė kartu su dailininke: piešimas dažais, pieštukais, liejimas akvarele. „Istorijų namų“ įkurtuvės: pradedame kurti savo galeriją.

Atsisveikinimas

Mokomės išsiskirti. Žaidžiame žaidimus, padedančius išsiskyrimą suvokti kaip laikiną būseną. Kalbamės ir aptariame jausmus, juos pažįstame ir įvardiname.

2 savaitė

Mūsų laukia pasakų pasaulis ir nuostabaus grožio voratinkliai. Atreipsime dėmesį į smulkiausias detales, kursime ir žaisime savo istorijas.

Voratinklių pynimas

Konstravimo erdvėje, pasitelkę įvairiausias priemones, gaminsime voratinklius. Mokysimės suprasti, kokį džiaugsmą suteikia laisvė kurti.

Voro vestuvės

Knygelių erdvėje skaitysime ir aptarsime eiliuotą pasaką „Voro vestuvės“. Pasidalinę vaidmenimis, žaisime ir kursime savo saulutės gelbėjimo istoriją bei mokysimės būti drąsūs.

3 savaitė

Darželyje mus supa puikūs draugai, tačiau vis labiau pradedame suprasti, kokia be galo svarbi mums yra šeima. Kalbėsime apie ją, bet nepamiršime ir šalia esančių: stiprinsime draugystę ir toliau pažinsime vienas kitą.

Šeimos diena

Kartu su fotografu kursime šeimos albumą. Sužinosime kaip gimsta fotografija. Kalbėsimės ir aptarsime kas yra meilė, artumas ir draugystė. Apžvelgsime ir miško gyventojų šeimas, suprasime, kad pagarbos vertas kiekvienas gyvūnas.

Derlius

Grybai, vaisiai, daržovės, javai ir kitos rudens gėrybės – ieškosime, skanausime, spėliosime kur kas slepiasi ir kaip auga, kuo vertingi ir ką svarbu žinoti apie juos. Pasitelkdami naratyvinį žaidimą rausime ropę ir bandysime suprasti koks vertingas yra šalia esantis draugas ir kaip svarbu pagelbėti vienas kitam.

4 savaitė

Pojūčių lavinimo savaitė atvers mums naujų emocijų pasaulį. Tyrinėsime ir pažinsime jį bei patys save.

Gyvūnų drabužiai

Gyvūnijos įvairovė yra stulbinanti. Žadinsime pojūčius liesdami ir susipažindami su įvairiausiai paviršiais, suprasime kas yra šiurkštu, minkšta, vėsu ar glitu. Aptarsime kokią reikšmę gyvūnui turi jo kailis ir kodėl jis rudenį keičiasi.

Kuo rengiamės mes?

Pasitelkdami įvairiausias medžiagas kursime drabužius patys, matuosimės juos ir žaisime vaidmenų žaidimą. Mokysimės suprasti savo pojūčius kai atrodome kitaip nei įprastai.

Gyvenimo įgūdžiai, kuriuos vaikai geriausiai įgyja žaisdami naratyvinius žaidimus, tampa ugdymo pagrindu. Istorijos, kurias žaidžiame „Istorijų namuose“, virsta gebėjimais visam gyvenimui.

Registruotis